Исламабад

  во

  Њу Делхи ги спонзорира терористички активности во југозападна провинција Балучистан во Пакистан во обид да ја дестабилизира ситуацијата во земјата, тврди ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Њу Делхи ги спонзорира терористички активности во југозападна провинција Балучистан во Пакистан во обид да ја дестабилизира ситуацијата во земјата, тврди ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Аршад Кан има 19 години, а до неодамна служел чај на пазар во Пакистан. Не ни претпоставувал дека една фотографија потполно ќе му го промени животот. За време ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Индиски и пакистански војници уште еднаш разменија жесток оган по линијата на контрола (ЛоЦ) во областа Раџури во најсеверната држава Џаму и Кашмир, пренесува ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Индиски и пакистански војници уште еднаш разменија жесток оган по линијата на контрола (ЛоЦ) во областа Раџури во најсеверната држава Џаму и Кашмир, пренесува ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Пакистан денеска ослободи 100 индиски затвореници како „гест на добра волја“ за да се намали непријателството меѓу ривалските вооружени сили. Машук Али, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Во сцена како од „Toп ган“, Индија соборила свој хеликоптер со проектили насочени кон пакистанските авиони што навлегле во нејзиниот воздушен простор, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На денешен ден - 12 март 12 март 2019 1365.- Отворен бил Универзитетот во Виена, една од најстарите установи од овој вид во светот. Првиот универзитет во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Индија побарала од Пакистан итно да престане со гранатирање на територијата на Кашмир која ја контролира Њу Делхи, во текот на кое загинале најмалку четири ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Њу Делхи побара од Пакистан веднаш да прекине со гранатирањето на територијата на Кашмир што ја контролира Индија во кое досега загинале четворица цивили.Како ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пакистанската морнарица спречила индиска подморница да влезе во нејзините води, соопштил портпаролот на пакистанската морнарица. "Подморницата е откриена и ...
  сите 24 | | | веќе видена