ИСИС

  во

  Политичката партија „Вистинска Црна Гора“ предизвика вистинска бура во Подгорица, откако го актуелизираше натписот на влезот на една џамија во Стари Варош, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Шефот на специјалните операции на американските “Фоки”, 39-годишниот Едвард Галагер, е обвинет дека извршил страшни злосторства во Ирак. Важел за многу добар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Шефот на специјалните операции на американските “Фоки”, 39-годишниот Едвард Галагер, е обвинет дека извршил страшни злосторства во Ирак. Важел за многу добар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пентагон ги намалува антитерористичките сили во Африка и проучува дали може да изведе слични потези во други делови на светот во рамките на пошироките напори ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Џихадистите на ИСИС се добро платени за своите услуги, покажале документите во сопственост на група кои ги добила агенцијата "RT" во Ирак. Милитантите се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Благодарни за ослободувањето од канџите на терористите, жителите на сириската провинција Сувејд на официјалниот прием кај Башар Ел Асад го кренале ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Политичката партија „Вистинска Црна Гора“ предизвика вистинска бура во Подгорица, откако го актуелизираше натписот на влезот на една џамија во Стари Варош, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот кој ги нападнал со нож на улица бил застрелан од полицијата и бил примен во болница во критична состојба. Екстремистичката организација Исламска ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Скопје, 2 ноември 2018 (МИА) – Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица ...
  сите 18 | | | веќе видена

  – Надлежниот обвинител во изминатиот период ги сослуша осомничените и притоа оцени дека постои основано сомнение дека осомничениот сторил кривично дело – ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица осомничени за активно учество во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица осомничени за активно учество во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во рамките на истражната постапка во врска со предметот во кој седум лица се осомничени дека како странски терористички борци активно учествувале во војните во ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во рамки на истражна постапка против седум лица осомничени за активно учество во ...
  сите 21 | | | веќе видена