Ирена

  во

  По серијата навреди на социјалните мрежи кон професорката по Уставно право и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, невладини активити за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По серијата навреди на социјалните мрежи кон професорката по уставно право и претседателски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, невладини ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Оваа изложба нуди увид во различните видови на археолошкото и етнолошкото македонско културно наследство од праисторијата до денес, кои содржат елементи на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  По вчерашната трагедија, во која загинаа 15 патници, откако се преврте автобусот на автопатот Скопје-Тетово, на социјалните мрежи постојано се споделуваат ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Средношколци од СУГС „Георги Димитров“ неодамна го посетија Дневниот центар за деца на улица во Шуто Оризари, и оставија свои донации собирани во училиштето. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Изложбата „Црн петел, црвена кокошка: култови на плодноста, обреди, обичаи и верувања“, која ја подготви Музејот на Мкедонија во соработка со Археолошкиот ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Полицијата уште ја истражува мистериозната смрт на 20-годишниот Гојко Грозданиќ од Пригревице, кој беше пронајден мртов на локалниот пат во неделата утрината. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Изложбата презентира еден мал дел од култовите на плодноста што се практикувале на територијата на Македонија Во Етнографскиот музеј на Хрватска во Загреб е ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Од наредниот месец прилепчани ќе плаќаат повисоки сметки за вода за 60% или за 17,35 денари плус по метар кубен поради работата на пречиститечната станица. Од ...
  сите 12 | | | веќе видена

  [freetext] Обединетото Кралство трет најголем трговски партнер на Македонија Брегзит без договор со Европската Унија ќе го направи Обединетото Кралство да биде ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ирена Цветковиќ извршна директорка во Коалицијата „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“- Скопје, вчера објави статус на Фејсбук во која ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Ивана Тифегџиќ, Павле Богоевски, Ирена Стефоска и Лилјана Поповска се четворицата пратеници од владеачкото парламентарно мнозинство кое со гласање против не го ...
  сите 10 | | | веќе видена