ИНПРЕС

  во

  Охрид, 19. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Православните верници денес го одбележуваат еден од најголемите празници, Богојавление – Водици. Според православниот ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Скопје/Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Познатиот охридски гитарист Владимир Четкар, во среда, на 23-ти јануари ќе одржи концерт во скопска „Станица 26“. – ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Марино Гогов од Охрид и Викторија Робевска од Битола се добитници на вредните награди во рамките на денешното извлекување на ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид и годинава е ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во чест на празникот Богојавление – Водици, од ЈП „Билјанини Извори“ информираат дека јавниот градски паркинг со кој ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Минхен 17. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Шведските судии Мирза Куртагиќ и Матијас Ветервик ќе ја делат правдата на денешниот натпревар меѓу Македонија и Исланд кој ...
  сите 13 | | | веќе видена