Иниеста

  во

  Манчестер сити вечерва гостува кај Шалке 04 (21 часот) во пресрет на првата пресметка во осминафиналето од Лигата на шампионите. На прес-конференцијата која се ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола пред утрешното гостување во Гелзенкирхен кај Шалке отворено разговараше на разни теми. Формалност, не драма. Такви ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Сони Андерсон направи комплетна анализа на случувањата во Барселона, а воедно и на играчкиот кадар кој оваа сезона е далеку посилен и поширок во споредба со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во изминативе неколку дена, една од најкоментираните теми во фудбалска Англија беше првиот пораз кој го претрпе Манчестер Јунајтед под водство на Оле Гунар ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Пред точно 17 години, односно на 15 февруари 2002 година, Лионел Меси го потпиша својот прв професионален договор со Барселона. Тоа се случи кога Меси имаше ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста одлучи да направи навистина храбар чекор по крајот на минатата натпреварувачка сезона, односно по крајот на својата етапа во саканата Барселона, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Андрес Иниеста одлучи да направи навистина храбар чекор по крајот на минатата натпреварувачка сезона, односно по крајот на својата етапа во саканата Барселона, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Купувањето на Френки де Јонг за близу 90.000.000 евра, со неизвесноста околу доаѓањето на Адриен Рабио, го доведе во прашање останувањето на неколку играчи од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Оваа сезона многу критики беа упатени на адреса на Реал Мадрид и нивната вредност без Кристијано Роналдо по неговото заминување во Јувентус, но, истите ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Мајкл Карик во овој момент е помошник на Оле Гунар Солскјер и е дел од стручниот штаб на Норвежанецот кој го наследи Жозе Мурињо, но феноменалниот Англичанец ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Денис Суарез од вчера и официјално е нов член на Арсенал, клуб во кој офанзивниот играч за врска на Барселона ќе игра до крајот на сезоната, со опција да биде ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Каталонски „Спорт“ и британски „Скај Спорт“ пренесуваат иста вест Манчестер Јунајтед добил зелено светло за преговори со Фелипе Кутињо! Најскапиот играч во ...
  сите 14 | | | веќе видена