Индонезија

  во

  По речиси 5 години од исчезнувањето, и натаму нашироко се разгледува што точно се случило со малезискиот авион на летот MH370. Индонезискиот рибар Русли Кусмин ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Триесет и седум годишната Тити Вати има 350 килограми и се смета за најдебелата жена во Индонезија, а и една од најдебелите на планетата. До оваа килажа ја ...
  | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По речиси 5 години од исчезнувањето, сѐ уште трае расправата што точно се случило со малезискиот авион на летот “MH370”. Индонезискиот рибар Русли Кушмин има ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Русија наредната година ќе стане петтата најголема економија во светот, а зад на ќе останат Германија и Велика Британија. Во извештајот на мултинационалната ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Една жена научник од Индонезија, наводно жива била изедена од крокодилот кој во моментот го хранела, во лабораторијата која работела. Деаси Туво (44) му фрлала ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Австралија е на удар на силен топлотен бран кој продолжува да беснее низ целата земја, притоа предизвикувајќи смрт на многу диви животни. Додека делови од ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Научничката Дејзи Туво (44) во Индонезија ја зграпчи и ја изеде крокодил, пренесуваат медиумите. Дејзи била одвлечена од крокодилот во ограден простор за ...
  сите 17 | | | веќе видена