Индискиот

  во

  Индиската к омпанија „Барат Биотек“ (Bharat Biotech) е прва во Индија која доби одобрување од страна на владиниот регулатор за тестирање вакцина за Ковид-19 на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Индиската к омпанија „Барат Биотек” (Bharat Biotech) е прва во Индија која доби одобрување од страна на владиниот регулатор за тестирање вакцина за Ковид-19 на ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Пакистанските трупи собориле, како што објаснија, индиско разузнавачко беспилотно летало што навлегло во спорниот регион Кашмир, во услови на тензии меѓу двете ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актерот Хенк Азарија повеќе нема да го позајмува гласот за Апу во „Симпсонови“. Продуцентите на анимираната телевизиска серија изјавија дека отсега бели актери ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Индискиот министер за одбрана, Раџнат Синг најави дека ќе ја посети Русија каде ќе се сретне со рускиот колега Сергеј Шојгу. На посетата главна тема на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Една посериозна 'рчка со Кина подоцна и индиските власти инстантно се вратија на вршење притисок за што поскора испорака на рускиот С-400 одбранбен систем, кој ...
  сите 24 | | | веќе видена