Индискиот

  во

  Податоците кои вчера ги објавија американските научници за јуни го покажуваат тоа што луѓето во Европа, делови од Африка и Јужна Америка веќе го знаат – ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Податоците кои во четвртокот ги објавија американските научници за јуни го покажуваат дека луѓето во Европа и деловите од Африка и Јужна Америка веќе го знаат, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Податоците кои во четвртокот ги објавија американските научници за јуни го покажуваат дека луѓето во Европа и деловите од Африка и Јужна Америка веќе го знаат, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Податоците кои ги објавија американските научници во четвртокот, за температурите во месец јуни, покажуваат дека месец јули во 2019 година бил најтоплиот во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Менструалните болки, како и симптомите кои жените ги чувствуваат неколку дена пред почетокот на циклусот, може да бидат ужасни. Се појавуваат речиси кај секоја ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ученик и жена која го носела на училиште за чудо преживеаја сообраќајна несреќа која се случи во индискиот град Банергати. Безбедносната камера во автобусот го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ученик и жена која го носела на училиште за чудо ја преживеале сообраќајната несреќа која се случила во индискиот град Багерати. Сигурносната камера го снимила ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Индија до крајот на оваа година ќе ја претекне Велика Британија и ќе стане една од петте најголеми светски економии, велат најновите предвидувања на една ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Исчезнувањето на авионот на “Malaysian Airlines” на летот 370 со 239 патници и членови на екипажот е една од најголемите мистерии во авионската индустрија, а ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Зграда од четири ката се урна денеска во индискиот финансиски центар Мумбај, при што најмалку четири лица загинаа, а десетици се затрупани под урнатините, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Зграда од четири ката се урна денеска во индискиот финансиски центар Мумбај , при што најмалку четири лица загинаа, а десетици се затрупани под урнатините, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Зграда од четири ката се урна денеска во индискиот финансиски центар Мумбај, при што најмалку четири лица загинаа, а десетици се затрупани под урнатините, ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во забавен парк во индискиот град Ахмедабад дошло до стравична несреќа во која загинале две лица, а 29 се повредени. Според очевидци, кружно нишало во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во забавен парк во индискиот град Ахмедабад дошло до стравична несреќа во која загинале две лица, а 29 се повредени. Според очевидци, кружно нишало во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Земјотрес со јачина од 6,6 степени го погоди западниот брег во Австралија. Како што соопшти Агенцијата за геолошко истражување на Австралија, земјотресот го ...
  сите 191 | | | веќе видена