Индијанаполис

  во

  Дека Македонија има кошаркари таленти кои дури и Американците ги препознаваат најдобро говори и следната информација. Младиот македонски кошаркар Димитар ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Двојниот светски шампион Фернадо Алонсо од наредната сезона повторно ќе вози во Формула 1 објави Би-би-си. Шпанецот ќе го вози болидот на Рено. Алонсо пред две ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Џим Џонс и неговите следбеници беа познати како Храм на народот, а нивната приказна, вклучително и комуната во џунглите на Гвајана и масовното труење со сок во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Џим Џонс и неговите следбеници беа познати како Храм на народот, а нивната приказна, вклучително и комуната во џунглите на Гвајана и масовното труење со сок во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На видеото се прикажани десетици електрични автомобили фрлени на депонија. Но, за да ја разберете оваа приказна, треба да се вратите неколку години наназад. Во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Протестите против полициското насилство по смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд продолжија од Њујорк до Лос Анџелес. И пред Белата Куќа повторно имаше ...
  сите 21 | | | веќе видена