Индијана

  во

  Пол Џорџ имаше 47 поени, а Расел Вестбрук постави нов рекорд со десетти последователен трипл-дабл учинок за Оклахома Сити Тандер да стигне до 120:111 победа ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Марта Ина Ингам ја изгубила својата чанта во 1954 година, во средно училиште во Индијана, а по 65 години, таа ќе ја добие назад заедно со покана за матурската ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Марта Ина Ингам во 1954 година си ја изгубила торбата во училиштето во Индијана во кое учела, а сега, 65 години потоа, ќе ја добие назад со се’ што имала во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, го забележа својот 11-ти последователен „трипл-дабл“ учинок во НБА. Тој заврши со 44 поени, 14 скока и 11 асистенции ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Ѕвездата на Оклахома Сити, Расел Вестбрук, го забележа својот 11-ти последователен „трипл-дабл" учинок во НБА. Тој заврши со 44 поени, 14 скока и 11 асистенции ...
  сите 33 | | | веќе видена