Индијан Велс

  во

  Тенисерот од Луксембург, Жил Милер, кој од тенисот се повлече кон крајот на минатата сезона, смета дека нешто го мачи Новак Ѓоковиќ.Милер смета дека Ѓоковиќ ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Светскиот тенисер бр.3, Александар Зверев призна дека во моментов неговата игра и самодоверба се наоѓаат во сериозна криза. 22-годишниот Германец, кој ја ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Носителот на 15 титули Гренд-слем титули и двократен шампион во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ ги сподели впечатоците од поразот во три сета против Данил Медведев ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Носителот на 15 титули Гренд-слем титули и двократен шампион во Монте Карло, Новак Ѓоковиќ ги сподели впечатоците од поразот во три сета против Данил Медведев ...
  сите 68 | | | веќе видена

  По раните елиминациите на Индијан Велс и Мајами, Новак Ѓоковиќ не успеа да стигне до завршницата и на третиот Мастерс турнир оваа година, откако ова попладне ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ е елиминиран во четвртото коло од Мастерс турнирот во Монте Карло откако речиси по два и пол час игра загуби од Данил Медведев. Рускиот тенисер ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ успеа да му се реваншира на Филип Колшрајбер за поразот во Индијан Велс, но тоа го направи на доста тежок начин на денешниот меч од второто коло ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Српскиот ас Новак Ѓоковиќ, по голема борба дојде до победа во својот прв настап на овогодишениот Мастерс во Монте Карло. На првиот носител му беа потребни два ...
  сите 100 | | | веќе видена