Индепендент

  во

  Пред точно 20 години, две вооружени лица влегоа во средното училиште „Колумбајн“, и во помалку од еден час, застрелаа 12 ученици и еден професор. Иако ова не ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Една од необичните дестинации која од главниот град на Куба е одалечена само 45 минути, стана многу атрактивна и секоја година привлекува многу туристи. Се ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Лекар во Тајван пронашол четири минијатурни пчели кои живееле во окото на пациентка, и се хранеле со нејзините солзи . 28-годишната Хе работела во градината, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ловецот што уби речиси 5.000 слонови и 50 нилски коњи рече дека воопшто не се кае за тоа што го направил, пишува „Индепендент“. Рон Томсон од Зимбабве е ловец ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ловецот што уби речиси 5.000 слона и 50 нилски коњи рече дека воопшто не се кае за тоа што го направил, пишува „Индепендент“. Рон Томсон од Зимбабве е ловец на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Пол Погба со своето барање ја шокирал управата на Манчестер Јунајтед. Директорите на Манчестер Јунајтед тргнаа во акција, но повратните информации не се баш ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на управата на компанијата „Levi Strauss & Co“, Чип Берг неодамна збунил многу обожаватели на брендот кога за „CNN Business’ Markets Now“ изјавил ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Премиер лигата која во овој формат се игра од 1992 година , минале точно 3830 фудбалери, меѓу 100-те најдобри има неколку фудбалери од екс Југославија. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Независно дали ќе се пласира во Лигата на шампиони, или не, Арсенал на лето е спремен да прави вистинска реконструкција на тимот и ќе биде активен на трансфер ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Независно дали ќе се пласира во Лигата на шампиони, или не, Арсенал на лето е спремен да прави вистинска реконструкција на тимот и ќе биде активен на трансфер ...
  сите 6 | | | веќе видена