Името

  во

  Кредитната агенција „Фич“ го потврди водењето на успешна фискална политика, посочувајќи ги реформите во системот на јавните финансии како пензиската реформа, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Дозволете ми да од мое лично име но и од името на ВМРО-ДПМНЕ на ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Aгенцијата „Фич” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ, со позитивен изглед, информираат од Министерството за финансии. – На потврдата ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Соопштение до јавноста Зоран Заев и криминалниот картел во неговата влада нема да смеат да го користат името Македонија и префиксот македонски, ниту на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич“ е потврда за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  За сите оние кои штотуку земале домашен миленик или се двоумат на таа тема, во наредните пет дена ќе ви дадам корисни совети за вкупно 52 трикови како самите ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во својот последен извештај, кредитната агенција „Фич“, го потврди кредитниот рејтинг „ББ“ на Република Македонија, со позитивен изглед. Во врска со ова ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Граѓанските групи ја интензивираа кампањата на социјалните медиуми со цел да привлечат што е можно повеќе демонстранти на Плоштадот Синтагма за протест против ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Она на кое малкумина обратија внимание по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалилата се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денес, по повод православниот христијански празник Богојавление – Водици, министри од Владата на Република Македонија присуствуваа на традиционалните ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев оцени дека кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија од страна на агенцијата „Фич” е потврда за ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Она што малку луѓе го забележаа по слетувањето на рускиот претседател во Белград, е моментот кога Путин излегува од авионот, а на врвот на скалите се наоѓа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денес, по повод православниот христијански празник Богојавление - Водици, министри од Владата на Република Македонија присуствуваа на традиционалните ...
  сите 302 | | | веќе видена