Илир

  во

  Албанскиот претседател Илир Мета објави фотографија на својот профил на „Фејсбук“ на која се гледа дека „летал орли“ за време на посетата на Битола. „Многу ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета два дена престојувал во Битола. Дека Мета бил во Македонија сведочат фотографиите објавени на неговиот фејсбук профил каде што ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот на Република Албанија Илир Мета два дена бил во посета на Битола по повод 110-годишнината од албанската азбука, а македонските национални и ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Екс премиерот Никола Груевски влегол во Албанија нелегално преку граничниот премин „Блато“ на македонско-албанската граница кај Дебар, пренесуваат албански ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално кај граничниот премин „Блато“ на македонско-албанската граница кај Дебар, јавуваат албански ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
  сите 237 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета се надева дека Белград и Приштина ќе постигнат договор на „добар и одржлив начин“, кој би придионел за зајакнување на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Албанскиот претседател Илир Мета се надева дека Белград и Приштина ќе постигнат договор на „добар и одржлив начин“, кој би придионел за зајакнување на ...
  сите 104 | | | веќе видена