Илчо Захариев

  во

  Од холот на големата сала на Општина Штип, кадешто се наоѓа постојаната поставка на слики на сите досегашни штипски претседатели, градоначалници и претседатели ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ по долги години практицирање на власт живее турбулентни денови особено по петочното гласање во парламентот за ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Обиколницата што спојува неколку штипски населби со индустрискиот дел ќе го намали сообраќајниот метеж, ама ќе затвори дел од бунарите од кои штипјани пијат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Штипското основно обвинителство е пред одлука за уште еден предмет поврзан со работењето на претходниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев. Предметот се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Штипското Основно обвинителство поднесе обвинение против Илчо Захариев, екс-градоначалник на Штип за злоупотреба на службената положба. Обвинението е ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Договори без согласност на Управниот одбор потпишувал поранешниот директор на ЈП Исар, Ангел Бојаџиев. Потписот на Бојаџиев на ова јавно претпријатие му ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев и И.И. поранешен в.д. директор на Јавното ...
  | | веќе видена | слични

  Нова кривична пријава за екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев. Пријава заработи и поранешниот директор на Јавното претпријатие Стипион, Игно Иванов. Се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Откако СВР-Штип соопшти за доставената кривична пријава до Основното јавно обвинителство против поранешниот градоначалник на Штип Илчо Захариев и претходниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на општина Штип, Илчо Захариев вели дека обвинението за Спортскиот рекреативен центар „Брегалница“ е лажно, откако МВР денеска ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Продажбата на земјиштето и рушењето на објекти околу штипскиот Градски базен им заработи кривичини пријави на поранешниот градоначалник Илчо Захариев и на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на општина Штип, Илчо Захариев вели дека обвинението за Спортскиот рекреативен центар Брегалница е лажно. -За просторот каде беа ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против екс градоначалникот на Штип, Илчо Захариев и И.И. поранешен в.д. директор на Јавното ...
  сите 36 | | | веќе видена