Икс

  во

  За дваесет и две години, колку што Македонија ја поседува лиценцата за избор за Мис на Македонија за Мис на светот, на светскиот избор за убавина сме испратиле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Калифорниската компанија „Спејс Икс“ на Илон Маск, го објави идентитетот на првиот светски приватен патник, кој ќе лета до Месечината во вселенскиот брод со ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Компанијата „Спејс Икс“ (Space X) на Илон Маск објави дека првиот „туристички“ патник кој ќе лета околу Месечината е јапонскиот милијардер, 42-годишниот Јусаку ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Канадско-американскиот актер Питер Донат во шест епизоди од првата сезона на хит серијата „Досиеа Икс“ го глумеше таткото на славниот агент Молдер. Актерот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Режисерот Тони Кеј, најпознат по филмската класика „Американска историја икс“, сака во својот нов филм една од главните улоги да ги толкува робот.Се работи за ...
  сите 2 | | | веќе видена