Икер Касилјас

  во

  Со завршување на сезоната во фудбалска Европа, стандардно се става и крај на некоја голема кариера. Синоќа тоа беше легендарниот Икер Касилјас. Голманот кој ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Икер Касилјас доби улога во стручниот штаб на Порто откако минатата година заработи срцев удар на еден од тренинзите, а судбината посака 15 месеци подоцна, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Неверојатна информација се појави во еден шпански медиум и потоа веста брзо се прошири низ светот, а тоа е дека Диего Марадона би можело да биде нов селектор ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Легендарниот шански голман Икер Касилјас се откажа од трката за претседател на Фудбалската федерација на Шпанија. Како што пренесуваат шпанските медиуми, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Легендарниот Икер Касилјас и дефинитивно се откажа од идејата да се кандидира за претседател на шпанската фудбалска федерација. Иконата на Реал Мадрид во месец ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Икер Касилјас, легендата на Реал Мадрид, ја повлече кандидатурата за претседател на Фудбалската федерација на Шпанија. Касилјас во февруари годинава ја најави ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански репрезентативец, Икер Касилјас, решил да се откаже од идејата да се кандидира на изборите за претседател на Шпанската фудбалска федерација, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Легендарниот голман на Реал Мадрид и поранешен шпански репрезентативец Икер Касилјас, најверојатно нема да ја трча претседателската трка на изборите во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Месец мај обично е период од годината кој фудбалерите ги потсетува на незаборавни моменти поврзани со финалињата во Лигата на шампионите, но откако во ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вчера се одбележија 11 години од неверојатната 6:2 победа на Барселона над вечниот ривал Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ и ветеранот на Блауграна, Жерард ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Барселона, Џерард Пике се сети на големата победа над Реал Мадрид со 6:2 која се случи на „Бернабеу“ на денешен ден пред точно 11 години. Пике ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Албано Бизари беше купен од Реал Мадрид во навистина погрешно време, бидејќи Аргентинецот се најде во шпанската престолнина во моменти кога Икер Касилјас ...
  сите 75 | | | веќе видена