Икер

  во

  Напаѓачот на Атлетик Билбао, Икер Муниаин го одбил Ливерпул поради неговиот клуб. Ливерпул размислуваше за доведување на Муниаин во јануари, но тоа нема да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Атлетико Билбао, Икер Муниаин го одби Ливерпул поради својот клуб. Ливерпул размислуваше за донесување на Муниаин веќе во јануари, но тоа нема да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите и најквалитетни голмани на сите времиња, Икер Касилјас кој финишот на својата кариера го минува во дресот на португалски Порто го соопшти ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Икер Касиљас го заврши вчерашниот ден со една интересна активност на социјалните мрежи, односно им одговори на десетте најбрзи фанови кои му поставија прашање ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Икер Касилјас го заврши вчерашниот ден со една интересна активност на социјалните мрежи, односно им одговори на десетте најбрзи фанови кои му поставија прашање ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Европската куќа на фудбалот УЕФА, денеска ги објави најдобрите клубови во историјата во Лигата на шампионите, а на листата се најдоа и сите македонски прваци ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо не ја почна баш најдобро својата етапа во Реал Мадрид, бидејќи своето прво „Ел Класико“ ќе го памети по историското понижување кое му го приреди ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо ги дочека своите „пет минути“ по фантастичниот пресврт кој го направи Манчестер Јунајтед против Њукасл и „заглави“ при давањето изјави, но покрај ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Голманот на Порто, Икер Касилјас, имаше желба да се врати во националниот состав на Шпанија по две години отсуство. Искусниот чувар на мрежата наводно стапил ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Легендарниот голман на „Црвената Фурија“ последен пат голот на Шпанија го бранеше во 2016 година и тоа против Северна Кореја. Помеѓу фудбалските фанови позната ...
  сите 20 | | | веќе видена