Икеа

  во

  Коалицијата за човекови права истакнала дека памукот произведен во камповите кај регионот Ксинџијанг е користен за пет глобално познати памучни производи. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Интервју на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за „СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ Лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, според многу анкети влегува како ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, според многу анкети влегува како фаворит за победа на овие предвремени парламентарни избори. Гласањето ...
  сите 199 | | | веќе видена

  Секој ден 8 милиони парчиња пластика достигнуваат до океаните. Се проценува дека 100 милиони морски животни умираат поради ова погубно загадување, на годишно ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Заев ги најавува шведска „Икеа“, „Еколог“ и „Блекстон“, а лидерот на ВМРО-ДПМНЕ,  Христијан Мицкоски исто вели дека има три адути, но ќе ги открие во своето ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15 јули ...
  сите 210 | | | веќе видена

  Во вчерашниот втор тв-дуел меѓу лидерите на најголемите партии, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, внимание предизвика дебатата околу странските инвестиции што и ...
  сите 211 | | | веќе видена

  Домашната компанија со меѓународно реноме „Еколог“ од Тетово, шведска ИКЕА и американската „Блекстон“ се трите компании што ги наброја лидерот на СДСМ, Зоран ...
  сите 497 | | | веќе видена

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев во дуелот со Христијан Мицкоски најави конкретни големи инвестиции кои треба да се случат во следниот период. „Еколог, ...
  | | веќе видена | слични

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15 јули ...
  сите 229 | | | веќе видена

  П ретседателот на СДСМ, Зоран Заев, во дуелот со Христијан Мицкоски на јавниот сервис, најави конкретни големи инвестиции кои треба да се случат во следниот ...
  сите 226 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашната дебата на МТВ зборуваше дека откако ВМРО-ДПМНЕ ќе ја преземе власта во државата одноsно по 15 јули ...
  сите 245 | | | веќе видена