ИК

  во

  Додека има пари за скапи вина и луксузни коктели и јадења за Николовски, Димковски и нивните сопартијци од СДСМ, директорот Селими ги принудува вработените да ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Овој документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец немаат земено плата, вели членот на ИК на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ покажа документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Цветан Трипуновски, од ВМРО-ДПМНЕ, на денешната прес-конференција покажа документ, кој како што кажа е директно признание на власта дека над 500 семејства во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  „Овој документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец немаат земено плата. Додека има пари за скапи ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Овој документ кој што е директно признание на власта дека над 500 семејства во АД Водостопанство веќе трет месец немаат земено плата, вели членот на ИК на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Цветан Трипуновски со реакција на својот Фејсбук профил откако не доби одговор од владејачката СДСМ на своите прашања упатени до ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Младите земјоделци апликанти за мерката млад земјоделец која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година, веќе девет месеци чекаат одговор дали ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Младите земјоделци апликанти за мерката млад земјоделец која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор, истакнува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Веќе девет месеци чекаат известување дали се избрани или не за грант од 10.000 евра. Иако власта со објавување на огласот во дневниот печат се обврзала ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Младите земјоделци апликанти за мерката млад земјоделец која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор, истакнува ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Младите земјоделци апликанти за мерката млад земјоделец која платежната агенција ја објави уштево октомври 2018 година се уште чекаат одговор. Веќе девет ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Младите земјоделци апликанти за мерката млад земјоделец која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година, веќе девет месеци чекаат одговор дали ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Охрид, 16. јули 2019 (ИНПРЕС) – Врз основа на јавниот интерес во врска со Огласот за јавна набавка за Ангажирање на градежна механизација за спроведување на ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Зоран Заев и неговиот клан продолжуваат секојдневно да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Државната комисија за спречување на корупција денеска укажа дека фирма на советникот од ДУИ Нефи Усеини не може да има деловна соработка со општина Охрид каде ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Министерство за земјоделство по кој знае кој пат ги излажа земјоделците. Министерот Димковски најави дека до крајот на месецот земјоделците можат да подигнат ...
  сите 80 | | | веќе видена