II

  во

  Ова видео е прозвод на големата љубов и поддршка кон соученички на децата кои учат во II-4 одделени од битолското основно училиште „Климент Охридски“ кои се ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Лигата на Нации е супер натпреварување за добивки, денешните типстерски совети се наменети за средбите од ова натпреварување. На денешната програма се неколку ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Владата усвои Програма за намалување на аерозагадувањето, за која во Буџетот за следната година ќе бидат предвидени 98 милиони денари, односно 1,6 милиони евра ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кралицата Елизабета Втора му ја додели титулата Почесен витез на Највисокиот ред на Британската Империја на американскиот дизајнер Ралф Лорен.Лорен, кој во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Европската банка за обнова и развој синоќа го одобри заемот од 10 милиони евра за да се купат 35 еко-автобуси. Во соопштението од банката стои дека со заемот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Со собири на граѓаните од урбаните заедници од Струмица вечерва започнуваат средбите со граѓаните на градоначалникот Коста Јаневски за креирање на буџетот на ...
  | | веќе видена

  Возбудувањата во најсилните лиги во Европа се ставени во мирување бидејќи доаѓа редот за репрезентативните дуели. Мечевите од Лигата на нациите и пријателските ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Титаник ќе го доживее своето продолжение. Речиси идентичен брод на стариот Титаник треба да го започне своето патување во 2022 година, обезбедувајќи им на ...
  сите 2 | | | веќе видена