Игуаин

  во

  Милан не успеа да го победи Калјари на гостувањето од четвртото коло на Серија А и мора да се задоволи само со бод од средбата која заврши со резултат 1:1. На ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Новата сезона во најквалитетните фудбалски првенства донесе по неколку натпревари за секоја екипа, но и за најголемите ѕвезди кои имаа различен ефект. Дел од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во Милан конечно се надеваат на една сезона во која ќе играат одлично, откако минатата завршија на седмата позиција во Серија А. Повторно Милан ангажираше ...
  сите 21 | | | веќе видена