Игуаин

  во

  Менаџерот на Челзи, Маурицио Сари, рече дека неговите играчи го достигнале својот „ментален лимит“ по новиот лош резултат. За првпат откако ги презеде „сините“ ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Менаџерот на Челси, Маурицио Сари вели дека неговиот фудбалери немаат доволно ментална сила по 2:0 поразот од Евертон во неделата, порачувајќи им дека на ваков ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Јасно е кое е најголемо дерби овој викенд и тоа не само во Италија, туку и во Европа. На програмата е дербито Дела Мадонина помеѓу Интер и Милан кое е едно од ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Оваа недела имавме шанса да видиме импресивни настапи на најдобрите напаѓачи во светот, почнувајќи од хет-трикот на Роналдо против Атлетико Мадрид, па ...
  сите 103 | | | веќе видена

  Челзи во 30-тото коло во Премиер лигата го пречека најпријатното изненадување во Англија оваа сезона. Фудбалерите на Челзи ремизираа на „Стенфорд Бриџ“ против ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Враќањето на Лионел Меси во националниот фудбалски тим е главната спортска вест на денот во Аргентина. Иако ова не е изненадување, се очекуваше Меси повторно ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Ливерпул не успеаја да се вратат на првото место од англиската Премиер лига, откако во неделата во 29-то коло во градското Мерсисајд дерби на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кепа Аризабалага се врати на голот на Челси по казната која ја доби од Маурицио Сари, а ова попладне им одговори на сите критичари со спектакуларно издание во ...
  сите 28 | | | веќе видена