Игокеа

  во

  Српскиот кошаркар, Игор Кесар, го засили гевгелискиот прволигаш Кожув. Се работи за 26-годишен кошаркар кој игра на позиција центар, висок 210 сантиметри. Во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гостите од Александровац добро се држеа во првото полувреме од дуелот со Будуќност, но во второто доживеа вистински бродолом, и на крајот загубија со убедливи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Поранешниот тренер на Карпош Соколи, Драган Гаги Николиќ, кој сега го предводи тимот на Игокеа е тема во регионалните медиуми поради тајм-аутот што го одржа на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Тренерите кои доаѓаат од ова поднебје често знаат да предизвикаат внимание и реакции со своите методи и лекции на прекините, поточно на тајм-аутите, а токму ...
  сите 6 | | | веќе видена