ИЕ

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави во четвртокот дека САД имаат огромен успех во трговските преговори со Кина, само ден откако американските и ...
  сите 87 | | | веќе видена

  МЕПСО ќе вложи 1,12 милиониевра во модернизацијата на трафостаницата „Прилеп“ и ќе замени со нова опрема што е во функција 40 години Прилеп и неговата околина ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Професорот Љубомир Фрчкоски во специјална колумна одговара на обв инувањата и алузиите на Стојан Андов кој во своите најнови книги го посочува како човек кој е ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Повеќе од 1. 400 стоматолози во земјава кои работат во примарни и во специјалистички приватни ординации не ги прифаќаат предложените договори за работа со ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство излезе со соопштение во кое, како што наведуваат, ѝ појаснуваат на јавноста за притворите за Миле Јанакиески и Кирил ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство излезе со соопштение во кое, како што наведуваат, ѝ појаснуваат на јавноста за притворите за Миле Јанакиески и Кирил ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Покрај бункерот на АРМ на Водно кој се води како стратешки објект од безбедносно значење за државата, треба да поминува гасоводната траса. Ова го тврдат од ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Каков морален кредибилитет и личен интегритет има Субхи Јакупи да ја изврш ува судската должност, праша денеска Флакрон Беџети, портпарол на Алијансата на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија денес предупредила дека ќе одговори на сите закани и евентуални мерки, по изјавата на претседателот на САД, Доналд Трамп дека жестоко ќе го ...
  сите 377 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија вели дека очекувал различни реакции на резултатите од референдумот во Македонија и дека очекувал повеќе разбирање за вистинските ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Подобрување на условите за згрижување на стари и на лица со попреченост, зголемувањето на социјалните права, растот на платите и социјалниата реформа, беа ...
  сите 25 | | | веќе видена