Идризово

  во

  Иако набавени пред три години, електронските алки кои што треба да ги добиваат лицата осудени на домашен затвор и понатаму се надвор од функција. Гаранантниот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Тројца бегалци од затвор биле уапсени вчера во Гостивар, на граничниот премин Јажинце и на аеродромот во Скопје. Како што информира МВР, полицајци од ПС ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Околу 13.00 часот полициски службеници од Полициската станица Гостивар од слобода го лишиле 47-годишниот Ф.Р. од село Речане, гостиварско, по кого од ноември ...
  сите 21 | | | веќе видена

  „Уште нема алки со џи-пи-ес, Оливер Спасовски ќе мора да ги чува од бегство Камчев, Мијалков и Јанакиески 24 часа дневно“ Вака известуваа дел од медиумите кога ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Денеска околу 05.00 часот на улица „Младен Груевски“ во Гостивар од слобода се лишени Ш.О.(21) од Гостивар и З.Р.(35) од Ростуше. При преглед, кај нив бил ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Секторот за внатрешни работи Скопје - Единица за недозволена трговија – Одделение за недозволена трговија со дрога, до надлежното Основно јавно обвинителство – ...
  сите 83 | | | веќе видена