Ибраими

  во

  Градоначалникот на општина Шуто Оризари денеска е еден од сведоците кои се сослушуваат на рочиштетот за настаните на 27. априла минатата година во Собрание. ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Вработен во Собранието во системот за електронско гласање, Сашко Коцевски, кој бил задолжен за вклучување на микрофоните и давање збор за гласање, сведочи во ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Вработен во Собранието во системот за електронско гласање, Сашко Коцевски, кој бил задолжен за вклучување на микрофоните и давање збор за гласање, сведочи во ...
  сите 209 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар стигна до третиот триумф во петтиот натпревар во ПМФЛ сезонава, откако го победи Шкупи со 2:1. „Црвено-црните“ губеа по првото полувреме со ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Најпрвин изненадувачки поведе тимот од Чаир со погодокот на Сержио во 29. минута од средбата. Претходно две шанси за Вардарци преку Новак и преку Максимов, но ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Фаворитите остварија победи на денешните натпревари од петтото коло на Првата македонска фудбалска лига, а најубедливи беа Шкендија и Академија Пандев, екипата ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Своите впечатоци за насилната ноќ во собраниската зграда , минатата година, ги раскажаа уште четворица сведоци, кои рекоа дека претрпеле страв од агресијата и ...
  сите 99 | | | веќе видена