Ибрахимовиќ

  во

  Златан Ибрахимовиќ го искористи своето последно обраќање за да им вети на фановите дека ќе ги урне сите рекорди во МЛС лигата во сезоната која треба набрзо да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Легендарниот шведски фудбалер Златан Ибрахимовиќ, кој за себе смета дека е Господ и најдобар фудбалер на светот, ретко дава комплименти за своите колеги, но за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Хрватскиот репрезнетативец, Лука Модриќ по добро ќе ја памети 2018 година во која оствари големи успеси на клупски, репрезентативен план, а тоа му помогна да ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ не верува дека трансферот на Кристијано Роналдо во Јувентус му носи нов предизвик на Португалецот, велејќи дека Јувентус, тимот кој веќе има ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Еден од најдобрите напаѓачи во последните 20 години, Златан Ибрахимовиќ на свој начин и во свој стил го искоментира преминот на Кристијано Роналдо во Јувентус. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  По неуспешните  обиди во младоста, Шефик Ибрахимовиќ на стари години прави вистинска кариера како пејач на народна музика! До душа, поголем успех и подобра ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ во овој момент настапува за американскиот тим ЛА Галакси и одлучи да остане во овој клуб без оглед на тоа што имаше неколку примамливи ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ даде интересна прогноза за претстојниот судир од осминафиналето на Лигата на Шампионите помеѓу два од неговите поранешни тимови – Манчестер ...
  сите 25 | | | веќе видена