Ибрахим

  во

  Британката Сана Мухамед (35), која била во осмиот месец од бременоста, со самострел ја убил поранешниот сопруг и тоа пред децата. Поранешниот маж Сана ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британката Сана Мухамед (35), која била во осмиот месец од бременоста, со самострел ја убил поранешниот сопруг и тоа пред децата. Поранешниот маж Сана ја ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Бремена жена во 8. месец ја убил поранешниот сопруг со самострел: Бебето преживеа на чудесен начин Британката Сана Мухамед (35), која била во осмиот месец од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Триесет и пет годишната Британка, Сана Мухамед која била во осмиот месец од бременоста, била убиена со самострел од страна на нејзиниот сопруг и тоа пред ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Сите што предложија и гласаа за пристапување кон измена на Уставот со цел прoмена на името на државата и идентитетот на нацијата се соочуваат со долгогодишни ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Светскиот Македонски Конгрес и Македонското меѓународно движење за човекови права до Основно јавно обвинителство – Скопје, поднесоа кривична пријава на 113 ...
  сите 9 | | | веќе видена

  КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ, МИНИСТРИТЕ И 80 ПРАТЕНИЦИ КОИ ГЛАСАА ЗА ПРИСТАПУВАЊЕ КОН ИЗМЕНА НА УСТАВОТ СО ЦЕЛ ПРOМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА И ИДЕНТИТЕТОТ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ибрахим Мехмети, аналитичар, во дебата на „ 360 Степени “, зборуваше за уставните измени откако Владата ги утврди нацрт-амандманите и ги испрати до Собранието. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сигурно повеќето од вас ја имаат видено фотографијата со до коски изгладнетото девојче, со стиснати рачиња и претажен поглед која ја објави New York Times. На ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Во новото издание на „360 Степени“ на ТВ Алсат (02.11.2018 г.) – дебата за нацрт-амандманите утврдени на денешната владина седница: Гости: Дане Талевски Сашо ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Еве ги резултатите од вчерашните натпревари во Бизнис Лигата на Македонија. Рамстор се врати во старата форма и стигна до победа над С.Ц. Борис Трајковски С.Ц. ...
  сите 26 | | | веќе видена