Хуриет

  во

  Убавиот пар неодамна објавиле вест дека чекаат принова.Турските медиуми не се смирувале додека конечно не откриен кој пол е бебето кое го носи Фахрија ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп е отповикна бидејќи на приемот по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турска република се појави во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Турската амбасадорка во Уганда, Седеф Јавузалп, беше отповикана откако на прием по повод 95-годишнината од основањето на модерната Турција, облекла костум ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Советник на претседателот Реџеп Таип Ердоган, Јасин Актај, вели дека верува оти телото на убиениот саудиски новинар, Џамал Кашоги, откако било искасапено било ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Телото на новинар Џамал Кашоги е пронајдено во бунар на територијата на резиденцијата и конзулатот на Саудиска Арабија во Истанбул, за „Спутник“ изјавил ...
  сите 340 | | | веќе видена