Хуриет

    во

    Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска одби да се сретне со советникот за национална безбедност на Белата куќа, Џон Болтон, поради „ставовите на САД ...
    сите 90 | | | веќе видена

    Турски полицајци облечени како Дедо Мраз „ловеле“ криминалци во новогодишната ноќ во Анкара, објави весникот Хуриет дејли њуз. Тие биле облечени во црвено-бела ...
    сите 25 | | | веќе видена