Хуан

  во

  Русија ги обвини САД за намерно предизвикување на серија прекини на електричната енергија во Венецуела, кои според нив се дел од планот за уривање на власта на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Бразилецот од Вардар Хуан Фелипе е голем мајстор со топка и тоа е добро познато, во дресот на Вардар постигнал повеќе прекрасни голови. Денес Фелипе се пофали ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Венецуеланскиот опозициски лидер Хуан Гуаидо ги повика граѓаните на најголемиот протест во историјата на Венецуела, иако можеби изборот на датумот и не е баш ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште една катастрофа со поразот во гости против Евертон со 4:0. Црвените ѓаволи одлично играа по доаѓањето на Солскјер на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Шпанските фудбалери на Манчестер јунајтед не се задоволни бидејќи сметаат дека клубот им дава предност на англиските фудбалери во преговорите за нови договори, ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Неколку медиуми во Англија пренесуваат дека од Манчестер Јунајтед се подготвени да ги слушнат понудите што ќе стигнат на нивна адреса за фудбалерот кој игра ...
  сите 107 | | | веќе видена

  На денешен ден 20 април 2019 570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на исламот, според муслиманското верување – „Последниот пророк“. Во 40 година почнал да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Венецуелскиот претседател Николас Мадуро новите американски санкции против Централната банка на Венецуела ги нарече „нелегални и неморални“. – Повторно воведоа ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кандидатот за претседател на Гватемала Марио Амилкар Естрада Орелана (58) беше уапсен во Мајами, под сомнеж дека планирал да ги убие политичките ривали и да им ...
  сите 12 | | | веќе видена