Хуан

  во

  Хуан Себастијан Верон своевремено важеше за најдобар светски играч на својата позиција, а од времето кое го мина во Англија, посебен за истакнување е периодот ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Кристиано Роналдо ова лето како што е познато од Реал Мадрид се пресели во Јувентус и одлично го започна предизивикот во Италија. Поради пристигнувањето на ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Хуан Себастијан Верон своевремено важеше за најдобар светски играч на својата позиција, а од времето кое го мина во Англија, посебен за истакнување е периодот ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Аргентинската морнарица објави дека се пронајдени остатоците од подморницата која исчезна пред една години со 44-член екипаж. Подморницата „АРА Сан Хуан“ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Аргентинската подморница „Сан Хуан“, која пред една година исчезна со 44 членови на екипажот, е пронајдена во длабочините на Атлантскиот Океан, соопшти Воената ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Познато е дека поголемиот дел фудбалери и не се баш образовани, секако има и исклучоци како што се Џорџо Киелини и Хуан Мата кои имаат магистарски дипломи. ...
  | | веќе видена

  Аргентинското Министерство за одрбана соопшти дека со пребарување со помош на мини подморница, АРА Сан Хуан е лоциран на длабочина од 800 метри. Аргентинските ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Аргентинската подморница „Сан Хуан“, која пред една година исчезна со 44 членови на екипажот, е пронајдена во длабочините на Атлантскиот Океан, соопшти Воената ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Гавни ѕвезди на десеттото, јубилејно издание на Фестивалот на музика од светот, чиј организатор е Центарот за култура во Битола, а што ќе се одржи од 16 до 18 ...
  сите 13 | | | веќе видена