ХРТ

  во

  Хрватски државјанин е повреден во експлозијата на магацините на амониум нитрат во Бејрут, соопшти Министерството за надворешни работи и европски работи ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Хрватски државјанин е повреден во грозоморната експлозија на магацинот на амониум нитрат во Бејрут, но нема загинати хрватски државјани, соопшти вчера ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Откако инвеститорите го препознаат потенцијалот на Infobip хрватска ИТ фирма, тие вложија 200 милиони долари во неа, за да може да се шири на пазарот во САД. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Членовите и раководството на Заедницата на Хрватите во Македонија минатата недела посетија македонски културни и историски знаменитости во рамки на проектот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Членовите и раководството на Заедницата на Хрватите во Македонија минатата недела посетија македонски културни и историски знаменитости во рамки на проектот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Директорката на Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска, Бранка Иванчан Пицек изјави дека 90 литри дожд на метар квадратен, што наврна во Загреб за 24 ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Директорката на Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска, Бранка Иванчан Пицек изјави дека 90 литри дожд на метар квадратен, што наврна во Загреб за 24 ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Директорката на Државниот хидрометеоролошки институт на Хрватска, Бранка Иванчан Пицек изјави дека 90 литри дожд на метар квадратен, што наврна во Загреб за 24 ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Брзата реакција на минувачите и особено на еден Индиец резултираше со спасување на самохрана мајка со две деца од вториот кат на зграда во Бјеловар. Во ноќта ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Директорката на болницата во Пула, докторката Ирена Хрстиќ, ги коментираше новите симптоми кај пациенти со коронавирус. Она што е различно и интересно во однос ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Осум дена пред парламентарните избори во Хрватска, ХРТ објави анкета за рејтингот на политичките партии, направена од агенцијата Рејтинг. Според анкетата, на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во Хрватска денеска се одржуваат избори за 10-тиот состав на хрватскиот Сабор (парламент) од стекнувањето на независноста, за кои експертите велат дека се ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Во Хрватска денеска се одржуваат избори за 10-тиот состав на хрватскиот Сабор (парламент) од стекнувањето на независноста, за кои експертите велат дека се ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Во Хрватска денеска се одржуваат избори за 10-тиот состав на хрватскиот Сабор (парламент) од стекнувањето на независноста, за кои експертите велат дека се ...
  сите 20 | | | веќе видена