Хосни

  во

  Поради стравувањата дека граѓаните би можеле да ги копираат „жолтите елеци” кои протестираат во Франција, медиумите велат дека египетските власти ја ограничиле ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Службата за безбедност и трговија на мало вели дека египетските власти ја ограничиле продажбата на жолти елеци. Властите во Египет стравуваат дека опозицијата ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Египетските археолози открија седум гробa од времето на фараоните во близина на главниот град Каиро, во кој се наоѓаат десеттина мумии од мачки, како и дрвени ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Денешниот ден, 7 октомври, во минатото го обележале следните настани: 1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во југозападна Грција ја победила турската флота. ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Двајцата синови на поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак кој е симнат од власт во 2011 година, се уапсени поради финансиски малверзации. После ...
  сите 5 | | | веќе видена