Хонгконг

  во

   Овој инспиративен дедо можеби ќе ве натера да станете од каучот и конечно да почнете да спортувате. Хенри Ценг е 111-годишен маж кој сè уште оди во теретана ...
  сите 6 | | | веќе видена

   Во Барселона ќе треба да издвоите 1.370 евра за станарина, а во Лондон 2.600 евра. Секој од нас сака да живее во луксузен стан во некој од најдобрите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Тајфунот Мангкнут го погоди јужниот дел на Кина, и четири лица загинаа во кинеската провинција Гуангдонг, соопштија властите. Во Хонгконг почнаа да го ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Четири лица смртно настрадале во кинеската покраина Гуандонг која се најде на патот на супертајфунот Мангкут, соопштија властите во понеделникот, а во Хонгконг ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Австралискиот долар падна на најниско ниво во повеќе од две и пол години поради доминацијата на стравувањата во врска со ескалацијата на трговскиот судир меѓу ...
  | | веќе видена

  Австралискиот долар падна на најниско ниво во повеќе од две и пол години, поради доминацијата на стравувањата во врска со ескалацијата на трговскиот судир меѓу ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Австралискиот долар падна на најниско ниво во повеќе од две и пол години, поради доминацијата на стравувањата во врска со ескалацијата на трговскиот судир меѓу ...
  сите 4 | | | веќе видена