Хонг Конг

  во

  Линијата на супербрзио воз кој вози кон континенталниот дел на Кина е отворена денеска во Хонг Конг, со што патувањето што траеше еден час е скратено на 14 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Линијата на супербрзио воз кој вози кон континенталниот дел на Кина е отворена денеска во Хонг Конг, со што патувањето што траеше еден час е скратено на 14 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Развојот на Port City Colombo во Шри Ланка ќе претставува своевидна паралела на големите урбани центри. Ќе се протега на 665 хектари земја што е приближно на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тајфунот кој ги погоди Филипините направи голема штета и во Кина. На едно видео од Хонг Конг се гледа како невремето урива кран висок повеќе од 20 ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Тајфунот ги погоди Филипините во саботата и тоа со ветришта од 270 километри на час Загинати и пустош остави тајфунот Мангкут на својот пат од Филипините до ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Тајфунот „Мангут“ кој го погоди Хонг Конг, продолжи кон север и се заканува да го погоди и крајбрежјето во јужниот дел на Кина. Тајфунот почна да дува со 170 ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Со поглед кон минатото и чекор кон иднината, колекцијата на Timberland за есен 2018 го слави наследството на брендот во ново издание. Класичните модели се ...
  сите 13 | | | веќе видена