Холидеј

  во

  Во интерес на заедничката соработка и промоцијата на професиите интерна и екстерна ревизија, Здружението на внатрешни ревизори и Институтот на овластени ...
  | | веќе видена

  Шеесет и пет години рокенрол и педесет години Вудсток семејството, најдобра работа што ми се случила во животот е рокенрол-музиката. Рокенролот е музика на ...
  | | веќе видена

  На денешен ден 7 април 2019 – Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948 година стапил во сила Уставот на Светската здравствена организација. 1348.- Во Прага ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче се обрати по повод 7 Април, одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, во организација на Македонското ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче, денеска се обрати по повод 7 Април, одбележувањето на Светскиот ден на здравјето, во организација на Македонското ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Скопје едно време беше убав град со свој идентитет, со градби по мера на луѓето и сѐ функционирало одлично. Имало многу студенти и ученици, но и стручен кадар ...
  | | веќе видена

  Петтемина судии посочени во извештајот на Американскиот Стејт департмент се на проверка пред антикорупционерите. Комисијата за спречување на корупцијата отвори ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Одлуката на Уставниот суд да го прекине мораториумот за градби до конечна оценка за неговата уставност, ја усложнува и онака комплицираната урбанистичка ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Србите во Македонија се револтирани од најавата на ДУИ за одбележување на 20 годишнината на НАТО нападите врз Србија. Српски активист, инаку дел од владеачката ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На тендерот на општина Центар „Билд урбан" имаше најевтина понуда од само еден денар за цртање на планот за паркингот пред хотелот „Холидеј ин". Чудно, ама ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Aрхитекти, урбанисти, планери кажаа во какво Скопје сакаат да живеат, потенцирајќи дека овој град има шанса да се спаси само со заедничко и правилно ...
  сите 3 | | | веќе видена