Холанѓаните

  во

  Во рамките на фестивалот за европски филм „Синедејс“ вечерва од 19 часот во кино Фросина ќе се прикажува документарниот филм „Англија ми припаѓа мене“ во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Мексиканците се нација која работи подолго од било кој друг. Германците, од друга страна, имаат најмалку работни часови. Новите податоци од Организацијата за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Немаше победник на денешните дерби натпревари од Лигата на шампионите, Интер и Барселона одиграа 1-1, а со ист резултат заврши и мечот меѓу Наполи и ПСЖ. Лига ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Немаше победник на денешните дерби натпревари од Лигата на шампионите, Интер и Барселона одиграа 1-1, а со ист резултат заврши и мечот меѓу Наполи и ПСЖ.Интер ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство: Истрагата не покажа кога и како Праљак дошол до цијанкалиум Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ервин Куман е новиот тренер на Фенербахче, тој доаѓа на местото од Филип Коку кој доби отказ поради лошите резултати оваа сезона. Фенербахче му врачи отказ на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ервин Куман е новиот тренер на Фенербахче, тој доаѓа на местото од Филип Коку кој доби отказ поради лошите резултати оваа сезона.Фенербахче му врачи отказ на ...
  сите 32 | | | веќе видена

  По второто коло од квалификациите за Европското првенство во ракомет во 2020 година, Словенија и Хрватска излегуваат како лидери на своите групи со максимален ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во вежбата ќе учествуваат 50 000 војници, илјадници тенкови , стотина бродови и авиони. Вежбата наречена "Trident Juncture"  ќе ги тестира плановите на НАТО ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Белгиските фудбалери одработија маестрална акција од соништата на натпреварот против Швајцарија кој го одиграа во Лигата на нации, но само четири дена по овој ...
  | | веќе видена