Холанѓанецот

  во

  Писателот – полиглот Мишо Јузмески во друштво со Гоце Делчев и Мајка Тереза Издавачката куќа на холандската автомобилска асоцијација ANWB, во новото издание на ...
  | | веќе видена

  Вирџил Ван Дијк денес е еден од најдобрите и најплатените фудбалери во светот, но неговиот пат не бил така лесен. Холанѓанецот веќе неколку пати зборуваше во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иван Ракитиќ веќе подолг период се поврзува со заминување од Барселон, а сега италијанските медиуми одново пишуваат на оваа тема. Италијанската „Газета дело ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Утрово во Барселона започна првиот тест во Формула 1, Себастијан Фетел и Ферари имаа летечки старт и време кое е за 1,7 секунди побрзо од следниот ривал.Откако ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Еден од најинтересните дуели во осминафиналето од Лигата на шампиони сигурно ќе биде онај помеѓу Ливерпул и Баерн Минхен. Ѕвездата на Баварците и еден од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешн ден - 16 февруари 16 февруари 2019 (МИА) 1808.- Франција ја почнала инвазијата врз Шпанија. За еден месец Шпанија била покорена. Царот Наполеон Први ...
  сите 4 | | | веќе видена