Хофенхајм

  во

  Новиот бундеслигаш Падерборн почна храбро против Шалке во мечот од четвртото коло од Бундеслигата, доаѓајќи во водство уште во осмата минута, но на крајот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Расизмот не е ништо ново во Италија, ниту пак во останатиот дел од светот, таа негативна појава постојано е дел од фудбалот, битката е голема, меѓутоа остана ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Фудбалерите на дебитантот во германската Буднеслига, Унион Берлин на домашен терен приредија изненадувањето совладувајќи ги во последниот дуел од саботната ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фудбалерите на дебитантот во германската Буднеслига, Унион Берлин на домашен терен приредија изненадувањето совладувајќи ги во последниот дуел од саботната ...
  сите 11 | | | веќе видена