Хофенхајм

  во

  По подолга пауза Македонија ќе има свој претставник во најсилното германско првенство, во овој случај тоа е нашиот млад репрезентативец Дарко Чурлинов . ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Борусија Дортмунд и Борусија Менхенгладбах ќе го играат дербито на првото коло во новата сезона во Бундеслигата што ќе почне на 18. септември. На „Сигнал Идуна ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Јирген Локадија се пријави во трката за утка на годината, а тоа што го промаши во финишот на мечот со Портланд во МЛС-лигата изгледа невозможно. Офанзивецот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Фудбалерот на австриската репрезентација Давид Алаба ги продолжува преговорите со Баерн. Алаба не се предава и сака максимални услови за да остане во Баерн до ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Се најде тим да ја прекине доминацијата на Галатасарај, Бешикташ и Фенербахче. Синоќа Турција доби нов шампион. И овој тим е од Истанбул, но Башакшехир за прв ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Милан беше многу блиску да го ангажирањето на Ралф Рангник како нов тренер, но сега „росонерите“ наидоа на проблеми. Милан преговара со 62-годишниот германски ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Кевин Фогт е своевиден „уникат“ во фудбалот. Овој стопер на Хофенхајм имаше шанса да направи многу подобра и побогата кариера, но едноставно непознато е што се ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Вердер Бремен одигра 2-2 на гостувањето кај Хајденхајм па успеа да се обезбеди опстанок, вестите се добредојдени и за Борусија Дортмунд и Хофенхајм. Германија ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Вердер Бремен одигра 2-2 на гостувањето кај Хајденхајм па успеа да се обезбеди опстанок, вестите се добредојдени и за Борусија Дортмунд и Хофенхајм.Вердер ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Вечерашните пишувања на италијански медиуми гласат дека договор помеѓу Милан и германскиот стратег Ралф Рагник е постигнат. Наводниот ангажман на Рагник е ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Хасан Салихамиџиќ веќе неколку години е спортски директор на Баерн, и засега добро си ја врши работата. Не дека донесе којзнае какви засилувања, пред се поради ...
  сите 152 | | | веќе видена

  „Милионерите“ беа понижени на домашен терен во последното коло од сезоната во Бундеслига, па без оглед на тоа што средбата немаше никакво резултатско значење, ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Андреј Крамариќ цел живот ќе го памети вчерашното гостување на Борусија Дортмунд, на кое ги постигна сите четири погодоци за победата на Хофенхајм од 0-4. ...
  сите 2 | | | веќе видена