Хитроу

  во

  Голем дел од Западна Европа беше погодена од топлотен бран во петокот, откако жителите бараа спас покрај фонтаните и базените, а властите предупредуваа на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  На годишно ниво, во домашниот и во меѓународниот патнички сообраќај, на аеродромите се очекува бројот на патниците во 2020 година да биде помал за 50,4 ...
  сите 41 | | | веќе видена

  На годишно ниво, во домашниот и во меѓународниот патнички сообраќај, на аеродромите се очекува бројот на патниците во 2020 година да биде помал за 50,4 ...
  сите 84 | | | веќе видена

  Кина ја заврши изградбата на својот најнов аеродром. Тој се наоѓа во Чингдао и е огромен. Она што го прави посебен е неговиот изглед - има облик на морска ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Бразилецот Родриго Алвес (35) ,кој стана познат како човечки Кен, а потоа имаше повеќе операции за да стане Барби, беше во Лондон за време на изолацијата. Тој ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Британскиот аеродром „Хитроу“ во Лондон, кој пред пандемијата имаше најмногу сообраќај на ниво на Европа, објави дека отпочнува постапка за доброволно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британскиот аеродром „Хитроу“ во Лондон, кој пред пандемијата од Ковид – 19 имаше најмногу сообраќај на ниво на Европа, соопшти дека отпочнува постапка за ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Драматична снимка од слетување на патнички авион на лондонскиот аеродром „Хитроу“ прикажува како леталото истовремено е погодено од три молњи. Авионот полека ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Драматично видео кое беше објавено на социјалните мрежи, го покажува моментот кога дури три молњи удриле во авион кој требало да слета на аеродромот Хитроу во ...
  сите 23 | | | веќе видена