Хипо

  во

  Светскиот ден за борба против дијабетисот беше причина во денешното интервју да разговараме со Претседателот на Сојузот на здруженија на дијабетичари во ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Хрватска Иво Санадер е првиот премиер и највисок владин функционер во поранешна Југославија кој лежел во затвор, осуден за воено ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хипо Пешевски испрати писмо до идниот лидер на ВМРО ДПМНЕ пред една година, и во тоа свое писмо тој се заложи за брзо решавање на проблемот со името. Сега ...
  | | веќе видена | слични

  Еееј, еден врвен кардиолог е главна ѕвезда на една анти западна мафијашка секта?!?! Цц… А за тоа колку се прочистија од криминалци и олоши, следнови кадрово ...
  | | веќе видена | слични

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судот го прогласи Санадер за виновен ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер, Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 13 | | | веќе видена

  На поранешниот хрватски премиер Иво Санадер денеска му беа изречени две неправосилни пресуди според кои за земање провизија во предметот Хипо, односно за воено ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Хрватска и претседател на ХДЗ Иво Санадер, денеска е осуден на 2.5 години затвор, поради ратно профитерство, одлучи хрватскиот суд. ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер е осуден на две и пол години затвор за воено профитерство во случајот „Хипо“. Судот во Загреб го прогласи за виновен ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осуден е денеска на две и пол години затворска казна поради воено профитерство. Судијката Јасна Галешиќ го прогласи ...
  сите 20 | | | веќе видена