Хилтон

  во

  Многу изненадувања во партиите од денешното 1-во коло на јубилејното 20-то Европско поединечно првенство (ЕП) во шах, што во 11 кола се игра во хотел „Хилтон“ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најдоброрангираниот македонски шахист Кирил Георгиев со изненадувачки пораз од тотален аутсајдер стартуваше на Европското поединечно првенство во шах кое од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ким Кардашијан веќе децении наназад се дружи со Парис Хилтон, а сега присуствуваше и на прославата по повод нејзиниот 38-ми роденден. Но, по лудата ноќ направи ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Европскиот шампионат во шах во поединечна конкуренција беше свечено отворен со пригодна церемонијата во хотелот Хилтон, во Скопје. Претседателот на Европскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Европското поединечно првенство во шах синоќа беше свечено отворено во хотелот „Дабл три Хилтон“ во Општина Аеродром, каде што присуствуваше и градоначалникот ...
  сите 22 | | | веќе видена