Хилари

  во

  Бившата американска државна секретарка Хилари Клинтон ги изгуби претседателските избори во 2016-та година каде се кандидираше како демократски кандидат. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Бурата околу сомнителната смрт на американскиот педофил, Џефри Епстајн, сè уште не стивнува, а во медиумите ширум светот одекна и веста дека тој во својот дом ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Додека случајот со Џефри Епстајн се расплеткува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на озлогласениот американски милијардер. ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Додека случајот со Џефри Епстајн се одмотува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на американскиот милијардер. Епстајн за време на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Резиденцијата на Менхетен на американскиот финансисер Џефри Епштејн, кој се самоуби во затворот во истиот дел од Њујорк чекајќи го обвинението за сексуална ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Џефри Епстајн, милијардерот обвинет за педофилија кој неодамна се самоуби, во својата вила на Менхетн имал бизарен портрет од Бил Клинтон. На оваа слика, ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Најпозната и единствена „вистинска“ прва дама е Меланија Трамп. Кога сопругите на лидерите на земјите од просторот на поранешна Југославија се појавуваат во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Пред една недела во јавност се рашири приказната за новиот американски хорор филм „The Hunt“, чие дејство е сместено во „Хрватска“, а во една сцена се појавува ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американското филмско студио „Universal“ одлучи по полемиките во врска со неодамнешните масовни пукања во САД и острите критики на претседателот Доналд Трамп ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Секс скандалот кој ја потресе Америка а во кои главни актери беа тогашниот претседател Бил Клинтон и практикантката Моника Левински, ќе биде главна тема во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Моника Левински ќе биде главниот продуцент на сериајта која следниот септември ќе стигне на малите екрани. По две успешни сезони, третото продолжение на ...
  сите 58 | | | веќе видена