Херман

  во

  12 јануари 2019 1628.- Роден е францускиот писател Шарл Перо, автор на прочуените збирки бајки „Самовилски приказни“, „Мачорот во чизми“, „Црвенкапа“, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Доминик Парис го победи Криштоф Инерхофер за италијански 1-2 триумф на петочниот спуст на славната патека Стелвио во Бормио, трка која ја одбележи тешкиот пад ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Не биле свесни за налетот на цунами кога одненадеж, масивен бран удрил во бината и паднал над публиката. Машкиот поп-бенд "Seventeen" настапувал во Индонезија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Не биле свесни за налетот на цунами кога одненадеж, масивен бран удрил во бината и паднал над публиката. Машкиот поп-бенд "Seventeen" настапувал во Индонезија ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Храброста ни е потребна на сите, а многу често дозволуваме стравот да надвладее и да нѐ спречи во тоа што сакаме да го постигнеме. Но, не треба да биде така. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Членови на популарен поп бенд и нивни фанови се меѓу стотици исчезнати по ударот на цунамито во Индонезија, предизвикан од ерупцијата на вулканот Анак ...
  сите 91 | | | веќе видена

   Триесетгодишната манекенка и моделот беа една деценија и половина заедно. Станаа родители на два сина, а вториот им се роди пред само пет месеци. Ако може да ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „СОС Детско Село Интернационал“ е меѓународна невладина организација за социјална заштита, посветена на заштита и примена на детските права, уште од 1949-та ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Како што стареев, сѐ помалку ме исполнуваа ситните задоволства кои животот ми ги даваше и сѐ појасно сфаќав каде треба да го барам вистинскиот извор на радост ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во Чифте амам вчера беше отворена ретроспективна изложба „50 години Светска галерија на карикатури (1969-2019)” и изложба на 270 селектирани меѓународни ...
  сите 5 | | | веќе видена