Херман

  во

  „СОС Детско Село Интернационал“ е меѓународна невладина организација за социјална заштита, посветена на заштита и примена на детските права, уште од 1949-та ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кога помислувате на ангелите на Викторија, ретко на кого му проаѓа низ глава дека убавиците кои се заштитни лица на оваа куќа се всушност фамилијарни девојки. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Никогаш не сум отишла на терапија откако преживеав партнерско насилство, затоа што потајно не верував дека бев злоставувана. По повеќе години, откако ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Белгиското министерството за правда отвори истрага за сомневањата дека исчезнале пет милијарди евра од замрзнатите сметки на поранешниот либиски лидер, Моамер ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во животот не постои ниту една должност, освен должноста да бидеш среќен. Само поради тоа ние постоиме на овој свет, а со сите должности, со сиот морал и со ...
  | | веќе видена

  Херман Хесе е еден од оние писатели со кои растеме и созреваме. Неговите книги се исполнети со многу убави зборови и мисли за верата, љубовта, среќата и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  " alt=Хирургот на Диего Марадона, Херман Очоа откри дека легендата на аргентинскиот фудбал веќе нема ’рскавица во двете колена, откако се појави видео на кое ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Хирургот на Диего Марадона, Херман Очоа откри дека легендата на аргентинскиот фудбал веќе нема ’рскавица во двете колена, откако се појави видео на кое ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Светската спортска јавност остана загрижена од тоа што го виде на последниот тренинг на мексиканскиот клуб Дорадос, на кој легендарниот Диего Марадона можеше ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Денешниот ден 16 октомври е познат како Светски ден на храната. Во продолжение други настани што го обележаа овој ден: 1430.- Роден е шкотскиот крал Џејмс II, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Денешниот ден е Светски ден на слепите лица и Меѓународен ден на пешачењето. Другите настаnи што го обележаа денешниот ден се: 70 п.н.е.- Роден е римскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  " alt=Менаџерот на тренерот на белгискиот шампион Бриж, Иван Леко и хрватскиот репрезентативец Иван Сантини од Андерлехт, Драган Силјаноски е Македонецот што е ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Менаџерот на тренерот на белгискиот шампион Бриж, Иван Леко и хрватскиот репрезентативец Иван Сантини од Андерлехт, Драган Силјаноски е Македонецот што е ...
  сите 21 | | | веќе видена