Херцеговина

  во

  Владата на Косово на денешната седница одлучи сите стоки увезени од Србија во Косово пред 21 ноември 2018, кога се воведе такста од 100 отсто за српските ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Фудбалерот Огњен Врањеш кој деновиве е во центарот на вниманието на медиумите во регионот поради аферата со пејачката Јелена Карлеуша, чиј сопруг Душко Тошиќ, ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, им понудил на Белград и на Приштина да го посредува трговскиот спор помеѓу овие две држави со цел одблокирање на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Владата на Косово на денешната седница одлучи сите стоки увезени од Србија во Косово пред 21 ноември 2018, кога се воведе такста од 100 отсто за српските ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан, им понудил на Белград и на Приштина да го посредува трговскиот спор помеѓу овие две држави со цел одблокирање на ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Албанскиот премиер Еди Рама сега планира да биде и министер за надворешни работи сѐ додека претседателот на државата не го прифати неговиот кандидат за оваа ...
  сите 122 | | | веќе видена