Хенри

  во

  Од Уганда пристигнуваат вести кои што го шокираа целиот свет – во подметнатиот пожар во објектот за спиење во едно училиште, живи биле запалени 11 деца, додека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Најмладата членка на американскиот Конгрес во историјата на таа установа, се соочиле со реален животен проблем - не може да си дозволи станарина во Вашингтон, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Остен“ оваа година обележува редок јубилеј – пет децении од Светската галерија на карикатури. Беше основана од прогресивната меѓународна заедница на 6. Средби ...
  сите 36 | | | веќе видена

  "Bohemian Rhapsody" ги освојува гледачите ширум светот, а Фреди Меркјури е повторно во центарот на вниманието. Животот на легендарниот пејач влијаел на многу ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Сопствениците на Ливерпул од „Фенвеј спорт груп" ја негираа веста дека биле подготвени да го продадат клубот. Според „Њујорк пост", претседателот Џон Хенри е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Една од последните резиденции во Њујорк од „Златното време“ во Америка, со огромна историја се најде на продажба за 50 милиони долари. Недвижнината ја огласи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кон крајот на октомври иранските нафтени танкери одненадеж исчезнале од екраните ширум светот. Сите бродови ги исклучиле таканаречените транспондери, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Откако помина низ предозирање и остана неколку недели во болница, Деми Ловато се обидува да застане на нозе и да започне да живее нормален живот. Очигледно таа ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пејачката Деми Ловато ова лето ја заврши рехабилитацијата откако се предозираше со хероин. Ова не е прв пат Деми да заврши на рехабилитација, со оглед на тоа ...
  сите 9 | | | веќе видена