Хем

  во

  Покрај трката за шампионската титула, во Англија неизвесна е и битката за позициите кои водат во Лигата на шампионите. Англија Тотнем, Челси, Арсенал и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во преостанатиов дел од оваа сезона ќе се обиде да дојде до посакуваниот Топ 4 пласман и секако место во Лигата на шампионите во наредната ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во преостанатиов дел од оваа сезона ќе се обиде да дојде до посакуваниот Топ 4 пласман и секако место во Лигата на шампионите во наредната ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Нови натпревари се играа овие три дена во Премиер лигата, натпревари кои се важни како за борбата за титулата, за Топ 4 пласман и за опстанок во елитното ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер сити – Тотенхем (Сабота, 13.30 часот) Би сакал да гледаме реприза од неверојатниот меч што го одиграа во средата во Лигата на шампионите, но овојпат ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед го заврши сонот во Лигата на шампионите и по поразот од Барселона на „Камп ноу“ од 3-0, сега ќе може да се фокусира само на мечевите во ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пренесуваат дека Един Џеко на лето готово сигурно ќе ја напушти Рома, но најверојатно ќе остане во Италија. Босанскиот голгетер нема да ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Oткако постигна два гола во победата на Манчестер Јунајтед против Вест Хем во Премиер лигата, Пол Погба вчера против Барселона разочара. Французинот блесна ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Екипите на Барселона и на Јувентус ќе се обидат да ја одбранат предноста од првите натпревари од четвртфиналето во Лигата на шампиони против Манчестер ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Легендата на „црвените“, Џејми Карагер открива дека е голем фан на играта на Садио Мане, и вели дека Сенегалецот е поважен играч од Мо Салах во трката за ...
  сите 36 | | | веќе видена