ХДЗ

  во

  Покрај другите опфатени теми, ликови и случувања поврзани со смртта на Тито, распадот на Југославија и случувањата кои следуваат после таа драма, новата ТВ ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Членовите и симпатизерите на партијата Слободна Хрватска денеска фрлаа скапани домати и јајца кон штабот на владејачката ХДЗ во Загреб, а сето тоа, како што ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сањин Рукавина, градоначалник на хрватскиот град Сења и член на ХДЗ, утринава во полиција пријавил обид за убиство. Како што за хрватски „Индекс“ е потврдено ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Сањин Рукавина, градоначалник на хрватскиот град Сења и член на ХДЗ, утринава во полиција пријавил обид за убиство. Како што за хрватски „Индекс“ е потврдено ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Едномесечен притвор поради страв од повторување на делото и е одреден на Вера Бегиќ-Блечиќ, функционерка на хрватската СДП (Социјалдемократска партија) во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вера Бегиќ-Блечиќ секретар за спорт на градот Спилт, мртва пијана возејќи во спротивен правец предизвикала сообраќајна несреќа во која што загинал еден човек. ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Едномесечен притвор поради страв од повторување на делото и е одреден на Вера Бегиќ-Блечиќ, функционерка на хрватската СДП (Социјалдемократска партија) во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Пратеникот на владејачката ХДЗ, Миро Ковач, изјави во Книн дека Србија мора да го реши прашањето за отштета на хрватските затвореници во контекст на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на владејачката ХДЗ, Миро Ковач, изјави во Книн дека Србија мора да го реши прашањето за отштета на хрватските затвореници во контекст на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на владејачката ХДЗ, Миро Ковач, изјави во Книн дека Србија мора да го реши прашањето за отштета на хрватските затвореници во контекст на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пратеникот на владејачката ХДЗ, Миро Ковач, изјави во Книн дека Србија мора да го реши прашањето за отштета на хрватските затвореници , во контекст на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пратеникот на владејачката ХДЗ, Миро Ковач, изјави во Книн дека Србија мора да го реши прашањето за отштета на хрватските затвореници , во контекст на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во ек на скандалот околу откажување настап на Бајага во Карловац, Мирослав Илиќ се нашол на мета на критики поради концертот кој го одржал пред неколку дена во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Хрватската владејачка партија ХДЗ (Хрватска демократска заедница) и најголемата опозициска партија СДП (Социјалдемократската партија) ја осудија изјавата на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Хрватскиот премиер, Андреј Пленковиќ, како претерување ја оцени изјавата на српскиот претседател Александар Вучиќ, кој Хрватска ја спореди со нацистичка ...
  сите 15 | | | веќе видена