Хавиер

  во

  Ако Италијанецот прифати, двајца играчи би требало да заминат. Во Рома се цврсто решени Антонио Конте да им биде нивниот нов тренер. Поранешниот трофеен тренер ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Дисциплинската комисија на шпанската фудбалска федерација го казни Хавиер Алберола. Тој нема да може да дели правда на фудбалски натпревари во два круга од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид го совлада Еибар со 1:0 во саботата, но повторно имаше контроверзи со „јорганџиите“, откако Томас Лемар во финишот ја донесе тешката победа, но ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Атлетико Мадрид го совлада Еибар со 1:0 во саботата, но повторно имаше контроверзи со „јорганџиите“, откако Томас Лемар во финишот ја донесе тешката победа, но ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Објавен е подолг опис на случувањата во „Фејсбук“ во последната една и пол година врз основа на разговор со 65 сегашни и поранешни вработени, кој, меѓу ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, стратегот на Барселона, Ернесто Валверде, предводникот на Ајакс, Ерик Тен Хаг и кормиларот на Тотенхем, Маурисио Покетино се ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Следниот состав на Европската комисија би требало политиката на проширување кон Западен Балкан да ја задржи како еден од своите приоритети, е главната порака ...
  сите 16 | | | веќе видена