Хавана

  во

  Ланча стратос е една од најголемите икони на рели Групата Б, а со само 492 произведени „цивилни“ примероци, можноста да се поседува е исклучително ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Премиерот Борис Џонсон сака да ги извади Британците од ЕУ, по секоја цена. Неговото мото е „борба или пропаст". Компромиси со ЕУ не се планирани. „Преку цело ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Хардкор-метал бендот од Скопје „Шорт-фјуз хироу“ (Short Fuse Hero) ќе настапи како предгрупа на концертот на бразилско-американската метал-четворка „Соулфлај“, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со скенирање се утврдени промени во мозокот на американски дипломати кои работеле во Куба и кои пријавиле здравствени проблеми. Во новото истражување ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Со скенирање се утврдени промени во мозокот на американски дипломати кои работеле во Куба и кои пријавиле здравствени проблеми. Во новото истражување ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Скенирања покажале „значителни промени во неврологијата“ на мозокот кај 40 вработени во американската амбасада во Куба кои во 2016-та година се пожалија на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американски дипломати кои работеле на Куба пријавиле здравствени проблеми, за кои лекарите засега немаат објаснување од што се предизвикани. Напредното ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Иако причината за „звучните напади” на вработените во американската амбасада во Куба и понатаму е мистерија, според најновата студија, споменатите напади ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Секој ден луѓето од целиот свет патуваат од точка А до точка Б користејќи уникатни методи за транспорт. Некои од нив се нискотехнолошки решенија создадени од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Куба е сосема сигурно една од најавтентичните земји во светот. Дебели цигари, Хемингвеј, рум, салса, Че Гевара - се само некои од иконите на овој неверојатен ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Кубанското дуо „Беле беле“, во кое едната половина е македонската снаа Јасмина Лопез, вчера го претстави својот нов сингл насловен „Me da miedo“ (Страв ми е), ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Пејачката Јасмин Лопез од Куба веќе пет години живее во Скопје. Таа лани му кажа “Да“ на скопјанецот Ѓoрги Атанасов и тие денес живеат во скопската населба ...
  сите 16 | | | веќе видена